Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: OFKiP już za nami

Niepokalanów: OFKiP już za nami

Redakcja

13. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie” w Niepokalanowie gościł – jak, co roku – wielu wykonawców z różnych stron Polski.

Nie wystraszyły artystów niskie temperatury ani zasypany śniegiem Niepokalanów. Po całodziennych sobotnich zmaganiach w sali św. Bonawentury w niedzielę (20 stycznia) ogłoszono wyniki. Spośród 33 uczestników nagrodę Główną Grand Prix odebrał Maksymilian Miszczyk ze Szkoły Podstawowej w Lubochni. Na festiwal przyjechał z rodzicami.

Nagrody Specjalne otrzymali m.in. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów oraz zespół Nok Pęd Band z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.

Takich okrzyków radości z występów na scenie, dyplomów i satysfakcji z nagród pieniężnych było wiele. Gratulacje laureatom składał wójt gminy Teresin – Marek Olechowski.

Nagrodę Specjalną otrzymał Stanisław Kiedrowicz z Wejherowa, jeden z najstarszych wiekiem uczestników festiwalu. Pięcioletnia Alicja Zawadzka z Klubu „Grzechotka” w Warszawie także otrzymała nagrodę specjalną.

O głównym zwycięzcy Maksymilianie Miszczyku i klimacie festiwalu mówi dyrektor Teresińskiego Ośrodka Kultury – Mariusz Cieśniewski.

Festiwal organizował Teresiński Ośrodek Kultury i Klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie. Patronem medialnym było Radio Niepokalanów.

Agnieszka Goleniak

Więcej na: www.radioniepokalanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda