Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: Zjazd Rycerstwa Niepokalanej

Niepokalanów: Zjazd Rycerstwa Niepokalanej

Redakcja

Las chorągwi Rycerstwa Niepokalanej z całej Polski wypełnił przednią część niepokalanowskiej Bazyliki w minioną niedzielę 29 lipca 2012 na mszy świętej o godz. 11.30.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Piotr Szczepański, asystent i Wikariusz Prowincji Franciszkanów Matki Bożej Niepokalanej z Warszawy.

W koncelebrze uczestniczyli m.in. – o. dr Mirosław Bartos – gwardian Niepokalanowa, gwardian Niepokalanowa oraz o. Ryszard M. Żuber, prezes narodowy MI – Rycerstwa Niepokalanej.

O. Szczepański w homilii podkreślił, że „ Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawca jest jedynym ukojeniem naszych tęsknot” i ostatecznym i jedynym pokarmem dla naszych głodów”. „Do Jezusa prowadzi nas Jego Matka, Niepokalana Maryja . Ona przedstawia nasze prośby Synowi , który je wysłuchuje. . On który zna mnie i wie czego mi potrzeba, daje mi właśnie to , czego mi potrzeba” – powiedział na zakończenie homilii kaznodzieja.

Przedstawiciele grup rycerskich procesyjnie złożyli dary dla niepokalanowskiej Bazyliki.

O. Ryszard M. Żuber, wygłosił podziękowanie za uroczystości Panu Bogu w Trójcy Jedynemu, Matce Bożej Niepokalanej, a także uczestnikom uroczystości – pielgrzymom i opiekunom grup rycerskich, księżom i zakonnicom, osobom zaangażowanym w organizację czuwania sobotnio-niedzielnego oraz oprawę liturgiczną uroczystości.

Pielgrzymi wraz z Prezesem MI odmówili modlitwę zawierzenia św. Maksymiliana – Akt poświęcenia Niepokalanej.

Na zakończenie Eucharystii wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami św. Maksymiliana, założyciela Rycerstwa Niepokalanej.

Po mszy św. o. Szczepański uroczyście poświęcił dewocjonalia, nabyte przez pielgrzymów w Sanktuarium.

Po nabożeństwie pielgrzymi udali się na agapę, przygotowaną przez niepokalanowskich franciszkanów.

W czasie uroczystości głos zabrał o. prof. UKSW dr hab. Grzegorz Bartosik OFM Conv, Dyrektor Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego „Kolbianum” – i skierował do zgromadzonych zaproszenie na studia mariologiczne w tamtejszej wyższej uczelni.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda