Home WiadomościZ kraju Niniwa Team: II tydzień wyprawy zakończony!

Niniwa Team: II tydzień wyprawy zakończony!

Redakcja

Rowerzyści w sobotę zakończyli II tydzień wyprawy w Nieznane. Ich tygodniowa trasa przejeżdżała przez 4 kraje Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię. Zdobyli, aż trzy stolice: Budapeszt, Zagrzeb i Ljubljane. Początek tygodnia rowerzyści rozpoczęli fenomenalnie, po górskiej zaprawie jaka miała miejsce w I tygodniu rowerzyści jechali jakby z podwójnym doładowaniem po płaskich Węgrach. To tam zdobyli pierwszą stolicę (Budapeszt) na tegorocznej wyprawie.

Smutną wiadomością dla rowerzystów była rezygnacja dwóch chłopaków: Filipa i Daniela, którzy z powodów rodzinnych powrócili z Węgier do swoich domów.

Węgrzanie to bardzo sympatyczny naród „Polak, Węgier dwa bratanki…”. Pomimo, że trudno się z nimi porozumieć przyjęli wyprawowców z otwartymi sercami. Nakarmili tym co mieli, a także grali na gitarze, śpiewali. W kolejnych dniach śmiałkowie pokonywali płaskie, wręcz nużące odcinki wzdłuż jeziora Balaton, a następnie jechali w kierunku Chorwacji. Od tego miejsca pogoda zmieniła się diametralnie. Ulewy, burze, chłód a także poważniejsze awarie rowerów. Sławek zwany Górnikiem jedzie już bez manetek, twierdząc, że w rowerze to wystarczy tylko rama i koła. Radość pomimo słabej pogody emanuje w całej grupie, tworzą się braterskie więzi. Wspólne śpiewy i tańce to mocne strony grupy. Uczestnicy codziennie pamiętają o intencji w której jadą, ufają bezgranicznie tak jak małe dzieci. Są zwycięzcami pełni radości w Duchu Świetym.

Więcej na: www.niniwateam.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda