Home WiadomościZ kraju Niniwa Team: Lubliniec – rowerowa stolica Polski!

Niniwa Team: Lubliniec – rowerowa stolica Polski!

Redakcja

Już 22 listopada Lubliniec stanie się jeszcze bardziej rowerowy niż dotychczas! Tym razem jednak nie świetna infrastruktura rowerowa zachęci nowe osoby do wizyty w tym mieście. Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA i MDK Lubliniec organizują I Festiwal Rowerowy „Together”! Kto zna trochę działalność stowarzyszenia szybko skojarzy nazwę z tegoroczną akcją rowerową „Together” – jedź z nami”, czyli sztafetą 8 grup w jedności i wspólnej intencji o pokój na świecie! Na festiwal zaproszone zostały grupy, które uczestniczyły w akcji, ale również goście specjalni z Krakowa – team United Cyclists, który opowie o górskich bataliach w Himalajach. Wszystko w rowerowym i multimedialnym klimacie. Skąd pomysł na festiwal?

Festiwali podróżniczych jest wiele, ale rowerowych praktycznie wcale. – zwierzają się organizatorzy – Aż prosi się, żeby w Lublińcu, który ma silne tradycje rowerowe stworzyć taki cykl. Okazją ku temu jest również premiera książki z relacjami tegorocznej Wyprawy w Nieznane, która podobnie jak w poprzednich latach odbywa się pod koniec roku! Tym razem relacje pisały osoby ze świata muzyki chrześcijańskiej! Jakby sama atrakcja w postaci festiwalu była niewystarczająca organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę. Do tegorocznej książki dołożona zostaje płyta DVD z materiałami filmowymi i multimedialnymi z wyprawy, żeby odbiorca jeszcze bardziej mógł wczuć się w klimat rowerowej podróży. Materiał został specjalnie na tę okazję zmontowany. Nie zabraknie też cotygodniowych „Orędzi Pokoju”, które ukazywały się w trakcie wyprawy.

Start festiwalu 22.11.2014 o godz.14.00 w MDK Lubliniec. Premiera o 19.00. Szczegółowy program na plakatach i www.niniwateam.pl. Na koniec smaczny poczęstunek. Wstęp wolny!

Zobacz: PROGRAM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda