Home WiadomościZ kraju Noc Cracovia Sacra u Brata Alberta

Noc Cracovia Sacra u Brata Alberta

Redakcja

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra wchodząca w skład projektu „Krakowskie noce” dedykowana była ogrodom i wirydarzom klasztornym, które bardzo często nie są dostępne na co dzień. Jednym z miejsc wytypowanych do zwiedzania w tym roku stał się ogród wchodzący w skład kompleksu klasztornego na Prądniku Czerwonym, na którego terenie znajduje się Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta i Dom Generalny sióstr albertynek.

Choć uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbyła się w środę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w opactwie cystersów w Mogile, już w godzinach popołudniowych tego dnia do sióstr albertynek przybywali zwiedzający, pragnący zapoznać się z sanktuarium i jego otoczeniem.

Kulminacyjnym punktem programu był wieczorny koncert Lidii Jazgar z Galicją Gitarową – Ryszardem Brączkiem i Michałem Gąsiorowskim – „Niechaj wiatr zawieje, ziemia się odnowi…” Z tęsknoty za Edenem.

Do recytacji utworów różnych autorów zostali zaproszeni Podopieczni Fundacji im. Brata Alberta: Teresa Główka, Michał Juzoń, Jan Świątek oraz s. Ksenia Kalemba ZSAPU prezentująca rozważania bł. s. Bernardyny Jabłońskiej.

Dzięki nastrojowej oprawie przekazanego słowa uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia mogli oddać się zarówno refleksji jak i modlitwie oraz doświadczyć głębi spotkania z drugim człowiekiem.

Tekst i fot.: s. Bernarda Kostka ZSAPU

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda