Home WiadomościZ kraju Nowa książka chrystusowca na temat duszpasterstwa emigracyjnego

Nowa książka chrystusowca na temat duszpasterstwa emigracyjnego

Redakcja

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ukazała się książka naszego współbrata i wykładowcy prawa na UKSW, ks. prof. UKSW dr hab. Wojciecha Necla zatytułowana  „Prawo migranta do specjalnego duszpasterstwa” .

Autor stawia pytanie o fundamentalne zasady specjalnej opieki Kościoła nad ludźmi w drodze. Prawo do migracji analizowane w kontekście innych praw podstawowych człowieka wyprzedza prawo wiernego migranta do specjalnego duszpasterstwa. Nowość i aktualność badanego materiału pozwala nie tylko na proste zestawienie biblijnych faktów dotyczących migracji, opisanych na kartach Starego i Nowego Testamentu. Lektura Biblii prowadzi do spojrzenia na właściwe naturze człowieka migrowanie w kontekście jego religijnego wymiaru i ostatecznie na postrzeganie migracji jako znaku wędrówki człowieka do Domu Ojca.

Wojciech Necel, „Prawo migranta do specjalnego duszpasterstwa”, Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa 2012, ss. 327.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda