Home WiadomościZ kraju Nowa misja jezuitów w Archidiecezji Białostoskiej

Nowa misja jezuitów w Archidiecezji Białostoskiej

Redakcja

Misja jezuitów w Archidiecezji Białostoskiej stała się faktem. Do Białegostoku przyjechali w zeszłym tygodniu, już na stałe, ojciec Paweł Bucki SJ i scholastyk Łukasz Wysocki SJ. Pracujący tam od kilku lat ojciec Henryk Droździel SJ zapoznał nowo przybyłych jezuitów ze współpracownikami, odwiedzili wspólnie proboszczów najbliższych parafii i spotkali się z członkami miejscowej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Proboszcz i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zaprosił o. Pawła do poprowadzenia rekolekcji adwentowych, a Rektor nominat Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego poprosił go o przygotowanie skupienia dla kleryków.

W tym ważnym czasie, podejmowania nowej misji w Archidiecezji Białostockiej, odwiedzili Białystok poznańscy jezuici wraz z ojcem Dariuszem Michalskim SJ. Modlili się wspólnie o powodzenie misji.

Wczoraj, 26 sierpnia, o. Paweł Bucki SJ podczas uroczystej Mszy św. objął oficjalnie funkcję asystenta WŻCH Magnificat w Białymstoku, otrzymał klucze do naszej rezydencji oraz do ogrodzonego już terenu w Wasilkowie, na którym rozpocznie się niedługo budowa kościoła i domu rekolekcyjnego (na zdjęciu).

Ojcu Henrykowi Droździelowi SJ, który z końcem września opuści Białystok, dziękowano za przetarcie szlaków oraz stworzenie w Białymstoku i okolicach środowiska zafascynowanego duchowością ignacjańską.

Zapraszamy wszystkich na Mszę św. inaugurującą powstanie jezuickiej Parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Wasilkowie k/Białegostoku. Odbędzie się ona 21 września o godz. 18:00 w tymczasowej kaplicy w Wasilkowie przy ul. Białostockiej 108.

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda