Home WiadomościZ kraju Nowa przełożona Prowincji Polskiej Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza

Nowa przełożona Prowincji Polskiej Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza

Redakcja

Siostra Damaris Suchenia została wybrana przełożoną Prowincji Polskiej Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza na okres trzech lat 2018-2021.

Przełożona Generalna Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza S. M. Micaela Monetti mianowała s. Damaris Suchenię przełożoną Prowincji Polskiej na okres trzech lat 2018-2021.

Obecnie s. Damaris jest przełożoną wspólnoty sióstr uczennic Boskiego Mistrza w Olsztynie, odpowiedzialną za współpracowników Rodziny św. Pawła w Olsztynie. – Siostrę poznaliśmy, kiedy byliśmy w Warszawie, w ich domu. Mieliśmy wolny czas, a s. Damaris oprowadzała nas po Powązkach. Później była przełożoną w Olsztynie. Teraz pełni tę funkcję trzeci raz. To właśnie ona współorganizowała od 2002 r. dom zakonny w Olsztynie – wspominają Teresa i Marian z Rodziny św. Pawła.

S. Damaris w tym roku obchodziła jubileusz 25-lecia ślubów, które miały miejsce 29 czerwca 1993 r.

– Dla mnie był to ważny czas. Weszłam w życie po ślubach bardzo spokojnie, co nie oznacza, że bez emocji. Czuję ogromną wdzięczność Panu Bogu, że mnie prowadzi – uśmiecha się s. Damaris.

– Kiedy myślę o swoim powołaniu, widzę wierność Pana Boga. Nie moją, ale Boga. Moje życie uświadamia mi, że gdyby nie Jego łaska, prowadzenie, wielokrotnie nie poszłabym dalej. To, co najbardziej mi towarzyszy, to Boże miłosierdzie. Dzięki niemu jestem tu dzisiaj. Moje powołanie nie jest dla mnie, jest dla służby drugiemu człowiekowi – wyznaje.

Za: archwarmia.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda