Nowa publikacja salezjańskich biblistów

Nakładem Wydawnictwa Salezjańskiego ukazała się nowa publikacja salezjańskich biblistów z Inspektorii Pilskiej. „Historia zbawienia” to efekt współpracy ks. dra Stanisława Jankowskiego SDB z Aleksandrowa Kujawskiego oraz ks. dra Dariusza Sztuka SDB z Łomianek.

Książka salezjańskich biblistów jest na wskroś fachowa i napisana klarownym, precyzyjnym językiem, mającym jednak cechę wysokiej komunikatywności również dla czytelnika, który niekoniecznie w swojej biografii może poszczycić się ukończonymi studiami teologicznymi. Autorzy potrafią zainteresować swojego czytelnika, a jednocześnie nie znużyć go długością i zawiłością wywodu. Jest to jeden z podstawowych walorów recenzowanej tu pozycji wydawniczej. Na pochwałę zasługuje też piękna polszczyzna tekstu.

Drugim mocnym punktem tej książki jest jej przemyślana i precyzyjna struktura. Składa się ona z trzech części, przy czym część pierwsza stanowi wprowadzenie do pojęcia historii zbawienia, część druga omawia historię zbawienia w wymiarze historycznym zaś trzecia, ostatnia część, jest poświęcona systematyzacji historii zbawienia.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Ignacego Bokwy

Szczegółowe informacje na stronie Wydawnictwa Salezjańskiego: wydsal.pl

Za: pila.salezjanie.pl