Home WiadomościZ kraju Nowa witryna Sióstr Terezjanek

Nowa witryna Sióstr Terezjanek

Redakcja

Drodzy Przyjaciele

Po pracowitym czasie przygotowania, mamy przyjemność zaprezentować Wam nowa stronę internetową naszego Zgromadzenia ⏩⏩⏩ www.terezjanki.org Ufamy, że spotka się ona z życzliwym i ciepłym przyjęciem. Siostry zaangażowane w projekt i budowę terezjańskiej witryny, dołożyły wszelkich starań, by wyglądała ona schludnie i zawierała budujące treści, dlatego też żywimy nadzieję, że każdy znajdzie tu, coś odpowiedniego dla siebie. Wszystkich sympatyków św. Teresy od Dzieciątka Jezus, przyjaciół naszego Zgromadzenia a także osoby poszukujące wartościowych informacji, zapraszamy do systematycznego odwiedzania nas w Internecie. Oprócz ciekawych artykułów i fotografii dotyczących historii, duchowości i działalności Zgromadzenia, znajdziecie tu również aktualności z życia Kościoła i terezjańskich wspólnot. Polecamy także Waszej uwadze takie zakładki jak: Zakonne pasje, Mediateka, czy Katecheza. Ta ostatnia prowadzona jest z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu. Zawiera ona bowiem interaktywne katechezy, edukacyjne gry i zabawy oraz interesujące słuchowiska, które bez wątpienia mogą pomóc dzieciom w pożytecznym i radosnym spędzeniu wolnego czasu. Nasze misjonarki pracujące w Ameryce Łacińskiej dzielą się doświadczeniem posługi w boliwijskim mieście Oruro. Realia życia i przepowiadania Ewangelii w jednym z najbiedniejszych miast Boliwii znajdują się w zakładce Misje. Warte też zauważenia są wizytówkowe strony naszych domów.

W najbliższym czasie udostępnimy również nowe witryny naszych dzieł, czyli terezjańskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, duszpasterstwa młodzieży i powołań oraz witrynę dedykowaną Słudze Bożemu biskupowi Szelążkowi, Założycielowi Zgromadzenia.

Przedstawiając po krótce, niejako spis treści terezjańskiej witryny internetowej, zachęcamy ponadto do kontaktowania się z nami za pomocą mediów społecznościowych. Zgromadzenie obecne jest również na: YouTube, Instagram, Facebook, Twitter. Zachęcamy do podzielenia się z nami wrażeniami, jakie zrodziły się w waszych sercach po zapoznaniu się z nową witryną. Swoje opinie możecie przesyłać na adres ⏩⏩⏩  [email protected]

Naszym pragnieniem jest głoszenie nieskończonej miłości Boga i dzielenie się dobrem, także poprzez nowoczesne środki komunikacji, zgodnie ze słowami Założyciela Zgromadzenia: „Gdy więc stygnie w duszach ludzkich miłość Boża, dla której rozpalenia przyszedł Chrystus Pan na ziemię wznowienie jej osiągane jest nowymi sposobami…” Wszystkim którzy kiedykolwiek zetkną się z nami bezpośrednio lub w przestrzeni wirtualnej, życzymy obiecanego przez św. Teresę różanego deszczu Bożych łask.

W imieniu Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus

s. Lucyna Lubińska
przełożona generalna

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda