Home WiadomościZ kraju Nowy film o WSD Redemptorystów w Tuchowie: „Kuźnia redemptorystów”

Nowy film o WSD Redemptorystów w Tuchowie: „Kuźnia redemptorystów”

Redakcja

„Kuźnia redemptorystów” to nowy film, do którego obejrzenia zapraszają Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie i Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów – o redemptorystach, ich seminarium duchownym, powołaniach i sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej oraz domu zakonnym – miejscu, gdzie przygotowują się do głoszenia Ewangelii.

Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupicielajest obecne w nurcie duchowej i intelektualnej formacji w polskim Kościele już od 1903 roku.

W roku obecnym obchodzimy jubileusz 100-lecia obecności naszego Seminarium w Tuchowie, gdzie pod opiekuńczym płaszczem Matki Bożej Tuchowskiej i za przykładem św. Alfonsa Marii Liguoriego, od tego roku patrona tuchowskiego Seminarium, kształtują swe serca i umysły kolejne pokolenia redemptorystów, tak aby byli mocni wiarą, radośni nadzieją, rozpaleni miłością ku Bogu i ludziom, płonący gorliwością, pokorni, bo świadomi własnej słabości, wytrwali w modlitwie, pełni ducha wyrzeczenia i ofiary, miłujący ubogich i opuszczonych (por. Konstytucje i Statuty CSsR, 20).

Film został zrealizowany przez Telewizję Trwam – bardzo gorąco jej dziękujemy – i miał swoją premierę w dwóch częściach na jej antenie we wrześniu 2021 r. Poniżej możemy obejrzeć już w całości.

o. Szczepan Hebda CSsR, Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów w Tuchowie

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda