Home WiadomościZ kraju Nowy Generalat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

Nowy Generalat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

Redakcja

20 października po Mszy św. zgromadziliśmy się na sali obrad, aby wybrać zarząd generalny Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Przełożony Generalny elekt w krótkim przemówieniu zaproponował nazwiska osób, które widziałby w Radzie Generalnej. Po chwili refleksji w ciszy i odśpiewaniu pieśni “Salvator Mundi” przystąpiliśmy do tajnego głosowania na urząd Wikariusza generalnego. Wybrany został ks. Raul Gomez z prowincji USA. Następnie zostali wybrani konsultorzy generalni: jako pierwszy ks. Krzysztof Kowalczyk członek regionu australijskiego prowincji polskiej pracujący na Filipinach, jako drugi konsultor generalny ks. Stijn Van Baelen z prowincji belgijskiej pracujący w Wenezueli i jako trzeci ks. Thomas Malal z Konga. Każdy z delegatów po wyborze przyjął swój wybór.

W dniu dzisiejszym z powodu zakończenia ważności wizy opuścił Kapitułę ks. Justine Tesha z Tanzanii. Za zgodą Kapituły Generalnej wyjechał również delegat z Belgii ks. Jan Verboogen, którego zastąpił brat Freddy De Baets jako subdelegat.

Dzisiejsze obrady przedpołudniowe zakończyliśmy kontynuacją prac nad zarządzeniami XVIII Kapituły Generalnej.

Zasłużony początek weekendu po południu dla wielu był okazja do odwiedzenia podkrakowskiej miejscowości Ojców z wieloma atrakcjami. Zwiedzano między innymi ruiny średniowiecznego zamku i groty z prehistorycznymi pamiątkami.

Za: www.sds.sds.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda