Home WiadomościZ kraju Nowy Prowincjał Braci Szkolnych

Nowy Prowincjał Braci Szkolnych

Redakcja

Z dniem 1 października 2019r. został mianowany przez Superiora Generalnego nowy prowincjał Polskiej Prowincji Braci Szkolnych – br.Artur Skoczek.

Kadencja będzie trwała 3 lata. Br.Artur Skoczek urodził się w Kolbuszowej 1963r (woj. Podkarpackie). Do Zgromadzenia wstąpił 1985 r. Po złożeniu ślubów zakonnych pracował w Ośrodku Wychowawczym w Częstochowie jako wychowawca a później przez pięć lat był dyrektorem tej placówki, katechizował w szkołach średnich sześć lat w Warszawie, przez pięć lat był dyrektorem i katechetą we wspólnocie braci w Lublinie, od 2008 r . Jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie w Przytocku. Ukończył studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej (Uniwersytet Rzeszowski), Filozofię (Uniwersytet Warszawski), Zarządzanie Oświatą (Lublin), Zarządzanie Pomocą Społeczną (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), Inspektor Ochrony Danych Osobowych (Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu).

Za: www.braciaszkolni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda