Home WiadomościZ kraju Nowy przełożony polskich Barnabitów

Nowy przełożony polskich Barnabitów

Redakcja

Przełożony generalny Zgromadzenia Księży Św. Pawła – Ojcow Barnabitów, O. Francisco Chagas M. Santos da Silva  w dniu 5 listopada mianował nowego delegata, czyli przełożonego wspólnoty Barnabitów w Polsce. Został nim o. Enrico Sironi, który 10 grudnia 2016 r. przejął obowiązki z rąk dotychczasowego przełożonego o. Kazimierza Lorka.

O. Enrico Sironi urodzil się w Besana Brianza w pobliżu Mediolanu w 1938 r.  W Zgromadzeniu barnabitów pełnił szereg odpowiedzialnych zadań. Sprawował m. innymi funkcję rektora Miedzynarodowego Kolegium Barnabitów  w Rzymie,  przełożonego wspólnoty w Trani  oraz wikariusza biskupiego ds. życia konsekrowanego w  archidiecezji Trani Barletta-Bisceglie 

Był wykładowcą teologii ekumenicznej na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim i Papieskim Instytucie Wschodnim w Rzymie a także w Instytucie Studiow Ekumenicznych Sw. Mikołaja w Wenecji. Autor szeregu studiow i artykułów z zakresu ekumenizmu oraz uczestnik historycznych spotkań ekumenicznych w Bazylei, Grazu i Sibiu. Założył wiele grup duszpasterskich o charakterze ekumenicznym. 

W związku z zakończeniem posługi przez O. Kazimierza Lorka w imieniu całej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich składamy Mu podziękowanie za wieloletnie twórcze zaangazowanie w działalność KWPZM, a także za życzliwość i gościnność, okazywane wielokrotnie  przełożonym zakonnym w Polsce. 

Redakcja 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda