Home WiadomościZ kraju Nowy Przełożony Prowincjalny Sercanów Białych

Nowy Przełożony Prowincjalny Sercanów Białych

Redakcja
 

Zgodnie ze statutami prowincjalnymi współbracia należący do Polskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza (Sercanie Biali) wybrali O. Wojciecha Kotowskiego SSCC nowym Przełożonym Prowincjalnym. Wybór zatwierdził Przełożony Generalny O. Javier Alvarez-Ossorio.

O. Wojciech Kotowski SSCC urodził się 20 listopada 1972 roku w Wysokie Mazowieckie, w parafii Św. Anny w Dąbrówce Kościelnej w diecezji łomżyńskiej. W sierpniu 1992 roku wstąpił do Sercanów Białych i 8 września 1993 roku złożył śluby zakonne. Święcenia prezbiteratu przyjął 27 maja 2000 roku z rąk Bp. Antoniego Dydycza w Mielniku nad Bugiem. W posłudze zakonnej i kapłańskiej pracował w Polsce, Kongo i Norwegii. Od 2015 roku pełni funkcję przełożonego wspólnoty zakonnej w Loretto-Gwizdały.

O. Wojciech Kotowski SSCC przejmie obowiązki Prowincjała od O. Piotra Budrewicza SSCC dnia 6 kwietnia 2018 roku, na zakończenie XII Kapituły Prowincjalnej w Polanicy-Zdroju.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda