Nowy przełożony rogacjonistów w Polsce

Przełożony padewskiej prowincji rogacjonistów o. Adamo Calo mianował na początku kwietnia nowego przełożonego polskich wspólnot tego Zgromadzenia (rogacjonisci mają swoje klasztory w Krakowie i Warszawie). Został nim urodzony w 1972 roku w Conselve we Włoszech ks. Giovanni Sanavio. Zastąpił on w tej posłudze ks. Giovanniego Matteo Fogliata.

Zgromadzenie Księży Rogacjonistów zostało założone w 1897 r. w Messynie we Włoszech. W 1958 r. otrzymało dekret zatwierdzający je na prawie papieskim, a w 1981 r. zostały definitywnie zaaprobowane konstytucje. Zgromadzenie składa się z księży i braci. Charyzmat Rogacjonistów przejawia się: w nieustannej modlitwie o powołania, propagowaniu ducha modlitwy i wspieraniu powołań, a także w byciu dobrymi, ewangelicznymi robotnikami poprzez dzieła miłosierdzia na rzecz dzieci i młodzieży, zwłaszcza biednej i opuszczonej oraz pomocy ubogim i bezdomnym. Zgromadzenie Rogacjonistów obecne jest w wielu zakątkach świata, w szczególności w krajach misyjnych.

Rogacjoniści w Polsce są obecni od roku 1992 jako gest podziękowania za beatyfikację przez papieża Polaka Założyciela Św. Annibale Maria Di Francia.