Home WiadomościZ kraju Nowy przełożony Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej

Nowy przełożony Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej

Redakcja

W Polsce jest ich około tysiąca. Wielu przybyło do Ełku, aby przywitać nowego przełożonego Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej.Ksiądz Tadeusz Jarecki 10 ostatnich lat był proboszczem parafii w Ełku: – To doświadczenie, które zdobyłem w Ełku, na tych terenach, może zaowocować w innych częściach naszej inspektorii.

Na co dzień pracują z dziećmi: – Gromadzimy około 450 dzieci w samych drużynach sportowych i nieskromnie powiem, że jesteśmy chyba największym klubem w Ełku, a na pewno multiklubem z różnymi dyscyplinami – mówi ks. Marcin Koncewicz, parafia św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. 

Ich celem jest wychowanie młodych na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan. Oprócz północno-wschodniej Polski, inspektoria warszawska obejmuje również Białoruś: – Mamy 6 parafii, w każdej centrum młodzieżowe. W tym roku otwieramy przedszkole – dodaje ks. Wiktor Hajdukiewicz, delegat inspektora Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej na Białorusi. 

Salezjanie w Ełku w tym roku chcą rozpocząć budowę sali gimnastycznej, a w przyszłości utworzyć tam szkołę. Te plany wspiera ks. Tadeusz Jarecki, który w Ełku ropoczął 6-letnią kadencję inspektora prowincji warszawskiej.

Za: www.tvp.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda