Home WiadomościZ kraju Nowy tom „Polskiej bibliografii franciszkańskiej”

Nowy tom „Polskiej bibliografii franciszkańskiej”

Redakcja

Prowincja św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych z siedzibą Kurii Prowincjalnej w Poznaniu oprócz rocznika naukowego pt. „Studia Franciszkańskie” (ukazały się 22.tomy) wydaje również serię pt „Biblioteka Studiów Franciszkańskich”. W ramach tej serii, jako tom 17, ukazał się 9 tom „Polskiej bibliografii franciszkańskiej”, opracowanej przez Rolanda Prejsa, kapucyna z prowincji warszawskiej, przy wydatnej współpracy Współbraci z innych prowincji franciszkańskich. Obejmuje ona piśmiennictwo za rok 2003 wraz z uzupełnieniami za lata poprzednie. Autor zarejestrował 1646 pozycji bibliograficznych.

Na okładce książki umieszczono ilustrację przedstawiającą bł. Gabriela M. Allegrę OFM (1907-1976), apostoła Słowa Bożego, tłumacza Pisma Świętego na język chiński, który został beatyfikowany we wrześniu 2012 r.

Bibliografia stanowi cenne źródło informacji dla wszystkich badaczy, którzy interesują się szeroko pojętym ruchem franciszkańskim w Polsce i na świecie.

Salezy Tomczak OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda