Nowy wizerunek strony internetowej karmelitów bosych prowincji krakowskiej

OCDPowstała nowa odsłona strony internetowej karmelitów bosych prowincji krakowskiej. Inauguracja nowego serwisu internetowego www.karmel.pl, który przeszedł gruntowne zmiany, odbyła się w sanktuarium w Czernej k. Krzeszowic, polskiej stolicy Karmelu.

Pomysłodawca i administrator strony o. Mariusz Wójtowicz OCD przypomniał, że strona jest oficjalnym portalem krakowskiej prowincji Zakonu Karmelitów Bosych. „Powstała w 1998 roku, a obecnie otrzymała nowy wizerunek graficzny i kolejne bardzo użyteczne funkcje. Pierwszym zadaniem strony jest solidna informacja na temat życia i inicjatyw karmelitów bosych. Drugim celem jest codzienne informowanie tych, którzy drogą internetową, chcą poznawać Karmel i jego bogactwo” – wyjaśnił.

Zakonnik podkreślił też, że na strona, na której w formie cyfrowej można znaleźć liczne pisma i opracowania poświęcone duchowości i historii karmelitów, ma za zadanie prezentację potężnych archiwów wielowiekowego dziedzictwa Karmelu Terezjańskiego.

Strona ma służyć także jako platforma kontaktów Karmelu w Polsce i związanych z nim wspólnot, zgromadzeń, instytucji i duszpasterstw.

Według o. dr. hab. Szczepana T. Praśkiewicza OCD z wadowickiego klasztoru, Kościół nie może być nieobecnym w świecie mediów i musi także ewangelizować poprzez nie. Jak zaznaczył, do podstawowych zadań mediów wyznaniowych, do których należą oficjalne portale zgromadzeń, jest pogłębianie wiary u odbiorców.

„To także pogłębianie ich wiedzy religijnej oraz obalanie mitów wokół życia Kościoła czy w stosunku do wybitnych jego postaci. Wszystkie inne funkcje mediów katolickich, jak chociażby funkcja informacyjna czy rozrywkowa, winny być podporządkowane ewangelizacji” – mówił zakonnik, przypominając, że tego typu działaniom powinna przyświecać chęć worzenia dzieła ewangelizacji. „Nowa ewangelizacja wymaga także takiego głoszenia dobrej nowiny” – dodał.

Nową stronę karmelitów promuje krótki film prezentujący codzienne życie karmelitów bosych. Można go także zobaczyć na serwisie You Tube [kliknij]

Źródło: KAI 

Nadesłał: O. Szczepan T. Praśkiewicz OCD