Home WiadomościZ kraju O. Fidelis Maciołek OFM Kanclerzem UPJPII

O. Fidelis Maciołek OFM Kanclerzem UPJPII

Redakcja

O. Fidelis Maciołek OFM został wybrany dnia 28 czerwca na urząd kancelarza Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Urodził się 28 października 1965 r. w Morągu. Pochodzi z Miłakowa (woj. warmińsko-mazurskie, diec. elbląska). W 1985 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP (OO. Bernardynów). Śluby wieczyste złożył dnia 4 października 1990 r. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1992 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W latach 1994-96 odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z dziennikarstwa. Przez 23 lata posługiwał w Krakowie, z czego 12 lat był gwardianem klasztoru pod Wawelem. Był również przez 15 lat dyrektorem wydawnictwa „Calvarianum” i rzecznikiem prasowym Prowincji OO. Bernardynów. Przez krótki czas pełnił obowiązki ekonoma Prowincji. Ostatnie 4 lata posługiwał w klasztorze w Tarnowie. Jest obecnie misjonarzem miłosierdzia.

28 czerwca Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wybrał jednogłośnie o. Fidelisa na urząd kanclerza tejże uczelni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pełnieniu obowiązków, zleconych przez władze UPJPII.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda