Home WiadomościZ kraju O. J. Sok CSsR: Jesteśmy jedno z Kościołem

O. J. Sok CSsR: Jesteśmy jedno z Kościołem

Redakcja

radiomaryja.plPo naszym radosnym dziękczynieniu próbujemy złapać oddech, ale też po tym słowie ukochanego Ojca Świętego Franciszka – jakże jesteśmy mile zaskoczeni, jakie ma ono dla nas wielkie znaczenie. Ojcze Święty Franciszku, dziękujemy Ci za to słowo i zauważenie nas tutaj. Ja nie wiem, czy to słowo było skierowane do nas. (…) Któż by pomyślał, że to o nas. Ale rozumiemy, że mamy być zaangażowani jeszcze bardziej w sprawy Kościoła i w sprawy ojczyzny i za tę zachętę – tak to pojmujemy – dziękujemy.

Zapewniamy Cię drogi, kochany nasz Ojcze Święty Franciszku, że jako słuchacze Radia Maryja, jako Rodzina Radia Maryja, nie czujemy się jakimś ekskluzywnym skrzydłem w Kościele, który domagałby się jakichś szczególnych praw, zachwytu, pochwał nieustannych, ale też nie czujemy się boczną kapliczką, jakąś grupą ludzi, którą można jedynie tolerować. Czujemy to mocno, że jesteśmy w głównej nawie Kościoła, przy ołtarzu, zawsze blisko krzyża i zawsze mu wierni, zasłuchani w Słowo Boże, zawsze blisko Ciebie Ojcze Święty, zawsze razem z naszymi biskupami i kapłanami – jesteśmy jedno.

Naszą siłą do tego, że przez te dwadzieścia pięć lat, odkąd tu pielgrzymujemy, potrafiliśmy przeżyć tyle trudności, jest to, że mamy wiarę i nadzieję i to, że jesteśmy razem. Dzisiaj przeżywamy 25. rocznicę naszego pielgrzymowania, ale nade wszystko 1050 lat od Chrztu Polski. Jakże się cieszymy, że w tę niezwykłą historię ludzi światłych, świętych, w naszą polską historię wpisuje się w tych latach Radio Maryja z nauczaniem wiary, bo niczego innego nie naucza. Tam słuchamy katechez, które nas umacniają, tam przeżywamy razem modlitwę, która jest dla nas motywacją do życia, do przeżywania cierpienia, tam wreszcie słuchamy słów o sprawach religijnych, o sprawach społecznych i stajemy się mądrzejsi. Poprzez Radio Maryja uczymy się także, jak kochać każdego człowieka, jak okazywać mu miłość, miłosierdzie.

Drogi, Kochany Księże Arcybiskupie, Bogu niech będą dzięki, że jesteś tu z nami i Bogu niech będą dzięki za te słowa, które do nas dzisiaj skierowałeś. Bardzo dziękuję obecnym tutaj księżom biskupom, kapłanom, osobom konsekrowanym, ale jednocześnie chcę podziękować za Waszą obecność, tak liczną, nie tak dawno przecież w momencie poświęcenia naszego sanktuarium w Toruniu. Bóg Wam zapłać za to.

Jest z nami dzisiaj pani premier Beata Szydło. Bóg zapłać za jej obecność, Bóg zapłać za piękne słowa. Jest z nami obecna szefowa Kancelarii Prezydenta pani minister Małgorzata Sadurska. Bóg zapłać za obecność i za słowo pana prezydenta.

Dziękuję wszystkim obecnym parlamentarzystom, władzom państwowym i lokalnym.

Nade wszystko chcę spojrzeć na Was w imieniu nas redemptorystów. Tak wiele dobrych słów pada pod naszym adresem, ale to jest nasze wspólne dzieło.

Dziękuję Wam wszystkim drodzy za to, że nas motywujecie, bo czujemy się ciągle potrzebni, z tym głosem, który dodaje nadziei, który dodaje sił.

Boże, coś Polskę strzegł i prowadził przez tak liczne wieki, błogosław nasze dziś, Tobie zawierzamy naszą przyszłość.

o. Janusz Sok CSsR, przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów

Więcej na: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda