Home WiadomościZ kraju O. Jerzy Tomziński OSPPE świętuje dziś swoje 102. urodziny

O. Jerzy Tomziński OSPPE świętuje dziś swoje 102. urodziny

Redakcja

O. Jerzy Tomziński świętuje dziś swoje 102. urodziny. Czcigodny Jubilat jest najstarszym paulinem w Zakonie. Był dwukrotnym generałem Zakonu Paulinów i trzykrotnym przeor Jasnej Góry. Nazywany ‘legendą Jasnej Góry’, jest jedynym żyjący w Polsce uczestnikiem Soboru Watykańskiego II.

Mszy św. w intencji Jubilata, odprawionej o godz. 7.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów.

„Ten dzień dzisiejszy jest dniem wyjątkowym, naznaczonym 102. rocznicą urodzin o. Jerzego Tomzińskiego obecnego tu razem z nami na modlitwie. Jest to dzień przede wszystkim wdzięczności nas tutaj zgromadzonych, a więc zakonnych współbraci, przyjaciół, rodziny, znajomych, tych wszystkich, którzy znają, kochaj i podziwiają o. Jerzego. Podziwiają przede wszystkim za Jego dar radości, dar życzliwości, za to, że jak mówił dwa lata temu, kiedy świętowaliśmy setną rocznicę urodzin: to nie ktoś czy coś innego, ale to Bóg rządzi światem” – przypomniał rozpoczynając Eucharystię o. Arnold Chrapkowski.

„I Bóg rządził Jego dotychczasowym życiem naznaczonym wieloma wydarzeniami – mówił dalej o. Chrapkowski – Jest świadkiem wielu przełomowych wydarzeń w dziejach świata, naszej Ojczyzny, naszego Zakonu i Kościoła, i za te wszystkie wydarzenia, z których utkane jest życie naszego wyjątkowego jubilata dziś drogi Ojcze wraz z Tobą dziękujemy Bogu przez ręce Maryi, Tej, która towarzyszyła Tobie od lat dziecięcych poprzez czas formacji, poprzez różne posługi pełnione w Zakonie, zawsze z Maryją, przy Maryi i obok Niej. Dlatego prosimy, aby to Boże oblicze, które nosisz w swoim sercu, i oblicze Bożej Matki towarzyszyło we wszystkich kolejnych pięknych latach Twojego życia, może naznaczonych już cierpieniem, ale naznaczonych przede wszystkim ufnością i radością. Niech Bóg pomnaża kolejne lata, niech dodaje sił i duchowych i fizycznych, także w tym Twoim trudzie wspierania Zakonu przede wszystkim modlitwą. Drogi Ojcze, serdeczne Bóg zapłać!”

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda