Home WiadomościZ kraju O. Kozłowski SJ wkrótce błogosławionym?

O. Kozłowski SJ wkrótce błogosławionym?

Redakcja

Kolejny Jezuita w gronie błogosławionych? Bardzo możliwe. O. Józef Kozłowski SJ to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych postaci w Polsce. Trwają przygotowania do procesu beatyfikacyjnego.

O. Józef Kozłowski – przez dwa lata, w parafii Najśw. Imienia Jezus w Łodzi, pełnił funkcję katechety i duszpasterza akademickiego. Katechizował i opiekował się założoną przez siebie grupę Odnowy w Duchu Świętym, jednocześnie studiując katechetykę na Akademii Teologii Katolickiej.

Od roku 1982 do 1984 pracował w Piotrkowie Trybunalskim jako duszpasterz, katecheta oraz założyciel i opiekun grup Odnowy Charyzmatycznej. W latach 1985 do 1987 r. posługiwał w Toruniu, przy kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, pomagając w duszpasterstwie akademickim i prowadząc grupy Odnowy Charyzmatycznej.

Od roku 1987 ponownie rozpoczął pracę w Łodzi, najpierw jako wikariusz w parafii Najśw. Imienia Jezus, a następnie od 7 września 1988 r. do 27 września 1997 r. jako przełożony i proboszcz. Okres łódzki był dla niego przede wszystkim czasem zaangażowania się w Odnowę Charyzmatyczną.

Założył Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, który skupia przy sobie cztery grupy modlitewne, Wydawnictwo Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym i Zespół Ewangelizacyjny Mocni w Duchu. Przez wiele lat był dyrektorem, a także koordynatorem Krajowej Rady Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym na region łódzki. Z zespołem Mocni w Duchu prowadził rekolekcje ewangelizacyjne w parafiach w Polsce i za granicą: w Austrii, Szwecji, w Niemczech, Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Wydał wiele książek, czerpiąc z doświadczenia rekolekcji ignacjańskich i duchowości Odnowy Charyzmatycznej. Czynnie angażował się w międzynarodowe konferencje Odnowy w Duchu Świętym. Był ceniony przede wszystkim jako spowiednik i kierownik duchowy.

Rozpoczęto już zbieranie informacji do procesu beatyfikacyjnego o. Józefa Kozłowskiego SJ. Swojego bgosławieństwa udzielił Ks. Arcybiskup Mark Jędraszewski oraz o. Prowincjał Tomasza Kota SJ. Czekamy jeszcze na błogosławieństwo ze strony Generała Zakonu Jezuitów.

Prosimy Was o przysyłanie do nas świadectw związanych z o. Józefem Kozłowskim. Chodzi nam o dwa rodzaje świadectw:

  • Jeśli znałeś o. Kozłowskiego i widziałeś u niego heroiczność cnót, to napisz nam o tym. Pisz o faktach, co widziałeś. Odczucia nie są świadectwem.
  • Jeśli nie znałeś o. Kozłowskiego, a w jakikolwiek sposób jest on dla Ciebie ważną postacią. Napisz nam o tym – dlaczego jest dla Ciebie ważny, kim jest dla Ciebie dzisiaj…

Informacje prosimy przesyłać na adres: [email protected].

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda