Home WiadomościZ kraju O. Leon Knabit OSB zwycięzcą w Blog Roku 2011

O. Leon Knabit OSB zwycięzcą w Blog Roku 2011

Redakcja

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – to właśnie w tym miejscu, wczoraj – czyli 16 lutego – miała miejsce uroczysta gala podsumowująca plebiscyt Blog Roku 2012. Nie zabrakło tam również części zespołu PS-PO wraz z najważniejszą osobą – o. Leonem Knabitem. Kilka dni wcześniej okazało się, że o. Leon otrzymał nominację w kategorii „Profesjonalne” i zostaliśmy zaproszeni.

Zobacz galerię z Gali Blog Roku

Emocje rosły z każdą chwilą, kiedy jurorka w naszej kategorii, p. Natalia Hatalska odczytywała werdykt, wstrzymaliśmy oddech. Chwila niepewności i… WIELKA, NIEWYSŁOWIONA RADOŚĆ! Radość, która zapiera dech w piersiach i sprawia, że siłą rzeczy w oku kręci się łza. Ojciec Leon, a wraz z nim cały Serwis PS-PO otrzymał nagrodę.

W tym momencie poczuliśmy, że nie jesteśmy na tej Gali sami, że są z nami – myślami lub w modlitwie – wszyscy nasi czytelnicy, Świetliczanie, wszyscy, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu. Bez Was – Waszego wsparcia i pomocy – to wszystko nie mogłoby się udać, walczyliśmy do ostatniej chwili o każdy głos – i nie zawiedliście nas. Za to wszystko z serca dziękujemy. Ten sukces – to nasze wspólne zwycięstwo – przede wszystkim ojca Leona, ale również całej ekipy PS-PO i wszystkich skupionych wokół nas czytelników, sympatyków i adwersarzy, dzięki którym stajemy się coraz lepsi.

Obejrzyj wywiad z Ojcem Leonem

Gala była wielkim wydarzeniem – zjawiło się mnóstwo osób – zarówno tych z pierwszych stron gazet, jak i całkowicie anonimowych. Gospodarzami byli Anna Maruszeczko oraz Maciej Orłoś, a całą imprezę uświetnił koncert zespołu Wilki. Było również mnóstwo innych atrakcji, pyszne jedzenie, spotkania, rozmowy, uściski i gratulacje. Wszystkich zaproszonych gości łączyło jedno – w czasie tej Gali byliśmy jedną blogową wspólnotą, mimo, że wcześniej rywalizowaliśmy w różnych kategoriach.

Radości nie było końca. Emocje były naprawdę bardzo duże, to wielkie wyróżnienie, zarówno dla o. Leona jak i całego naszego serwisu. Raz jeszcze wszystkim składamy serdeczne podziękowania za głosy i wsparcie. Dobrze, że jesteście.

Zobacz, co robił Ojciec Leon na after party

A co na to wszystko o. Leon? Z właściwą sobie skromnością i szczerością mówi: „Internet nie musi być złem, a wręcz przeciwnie. Ten blog jest ciekawą formą bycia z ludźmi, dotarcia do nich. Czytelnicy, których nazywamy Świetliczanami, znają się, szanują, pomagają sobie wzajemnie i wspierają nasze akcje. Taką formę działalności można chyba nazwać duszpasterstwem”.

cdn.

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda