Home WiadomościZ kraju O Maryi śpiewająco

O Maryi śpiewająco

Redakcja

„Z Nią wszystko jest możliwe”, przypomina paulin z Jasnej Góry, o. Piotr Stanikowski. O Maryi postanowił nie tylko mówić, ale napisać książkę i „wyśpiewać płytę”. Opowiada o szczęściu płynącym z bycia odnalezionym przez miłość; o spotkaniu z miłością Boga, który przychodzi do nas w Najpiękniejszej z Niewiast – Maryi.

Jak podkreśla autor płyta jest opowieścią o naszym życiu, w którym często doświadczamy zagubienia relacji z Bogiem i człowiekiem; zamknięcia w więzieniu swego osamotnienia i lęku; sytuacji w których tracimy wiarę i nadzieję, w poczuciu, że przegraliśmy wszystko oraz bezsilności wyjścia, niemocy wołania do Boga; krzyku SOS, w którym pytamy – czy można mnie jeszcze kochać?
I właśnie wtedy, gdy wszystko wydaje się już być stracone, pojawia się promyk nadziei – Maryja.

Płyta „Z Nią wszystko jest możliwe” jest jednolitym projektem wydanej już książki o tym samym tytule.

Zakonnik, o. Piotr Stanikowski muzyką zajmuje się od dzieciństwa. Początkowo była to tylko przygoda polegająca na jej odkrywaniu aż do momentu, gdy nie stała się ona pasją. Jak podkreśla, „to nie tylko dźwięki melodii, ale narzędzie poprzez które można wyrazić siebie i zmienić ludzkie serce a może powiedzieć więcej – to jedyny taki język, którego znaczenie rozumieją ludzie na całej kuli ziemskiej”.

Paulin nagrał już trzy płyty wraz z zespołem VOX EREMI,: „Tajemnica”, „Jesteś Tarczą”, „Brzegi wybawienia”, których jest współautorem muzyki i tekstów.

– Ufam, że płyta przyniesie nie tylko pocieszenie, ale rozpali również serce duchem uwielbienia, pomoże na nowo odkryć piękno życia jako daru otrzymanego od Boga, uzbroi w nadziei i wskaże Tą najkrótszą z dróg do Boga – której na imię Maryja – podkreśla i dodaje „płytę dedykuję Maryi, mojej Noemi. Bez Niej nie byłoby mnie w tym miejscu mojego życia, w którym jestem teraz”.

Izabela Tyras @JasnaGóraNews

Za: jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda