Home WiadomościZ kraju O ojcostwie na przyszłorocznej Lednicy

O ojcostwie na przyszłorocznej Lednicy

Redakcja

„W imię Ojca” – to hasło przyszłorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych, które 1 czerwca 2013 roku odbędzie się na Polach Lednickich koło Gniezna.

„Będzie o ojcostwie, ponieważ Bóg jest Ojcem, bo my wszyscy mamy Ojca, bo wszyscy będziemy kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg” – mówi twórca lednickich spotkań, dominikanin o. Jan Góra.

„Myślę że ten temat powinien budzić duże zainteresowanie, dlatego, że jest pozornie mało popularny, ale tylko pozornie, ponieważ każdy człowiek, który używa rozumu, zastanawia się co będzie z nim, co on będzie robił. A jeżeli pada pytanie, co przekaże własnym dzieciom, to to stawia nas na baczność” – dodaje o. Góra.

Organizatorzy już dziś zachęcają do duchowego przygotowania do najbliższego czuwania pod Bramą-Rybą – zarówno w Ośrodku Akademickim na Lednicy, jak i we własnych środowiskach. Służyć temu mają trzy cykle spotkań, nazywanych „Krokami ku ojcostwu”, na które złoży się modlitwa oraz rozważanie tekstów Jana Pawła II na temat ojcostwa.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 22 października – w dniu Błogosławionego Jana Pawła II – pod hasłem „Bóg jest Ojcem”. Kolejne odbędzie się 31 stycznia – w dniu Świętego Tomasza z Akwinu – pod hasłem „Pojednaj się z Ojcem”, a ostatnie 19 marca – w dniu Świętego Józefa – pod hasłem „Masz być Ojcem”.

Na organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów w Poznaniu spotkania nad Jeziorem Lednickim – gdzie Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi z kraju i zagranicy. Od początku patronował im Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął Benedykt XVI.

Tegoroczne czuwanie modlitewne pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia, które odbyło się 2 czerwca, poświęcono rozważaniu tajemnic Bożego Miłosierdzia i przypomnieniu postaci Świętej Faustyny Kowalskiej. Przybyło na nie 60 tysięcy młodych z Polski i Europy.

lednica2000.pl / dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda