Home WiadomościZ kraju O. Robert Wawrzyniecki OMI – ekonomem Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

O. Robert Wawrzyniecki OMI – ekonomem Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

Redakcja

Oblat o. Robert Wawrzeniecki został wybrany na ekonoma Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.  

Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas rozpoczętych 16 maja br. obrad potwierdziło mianowanie przez Konsultę 15 maja 2023 r. ekonoma Konferencji, którym został o. Robert Wawrzeniecki OMI, pracujący w sekretariacie KWPZM od października 2018 roku.

O. Wawrzeniecki od 2019 roku pełni  funkcję sekretarza wykonawczego KWPZM, a jednocześnie od 2019 roku był p.o. dyrektora a następnie od 2020 roku dyrektorem Forum Współpracy Międzyzakonnej. W 2022 roku został mianowany przez Dykasterię Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego „ad nutum Sanctae Sedis” na Apostolskiego Asystenta Zakonnego Klasztoru Zakonu Nawiedzenia NMP (Sióstr Wizytek) w Warszawie. Jest członkiem komisji ds. ekonomicznych i struktur regionalnych KWPZM, rady Związku Wzajemności Członkowskiej św. Antoniego. W czasie COVID-19 i trwającej wojny w Ukrainie koordynował zakonną pomoc oraz współpracę z Caritas Polska. W latach 2019-2022 był też delegatem KWPZM ds. zakonów męskich w Archidiecezji Warszawskiej. O. Wawrzeniecki opiekuje się Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety na Mokotowie oraz głosi misje ludowe i rekolekcje, a także publikuje swój dorobek homiletyczny, w książkach, periodykach homiletycznych i opracowaniach zbiorowych.

Sekretariat KWPZM/ BP KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda