Home WiadomościZ kraju O. Tadeusz Rydzyk: jesteśmy gotowi do emisji

O. Tadeusz Rydzyk: jesteśmy gotowi do emisji

Redakcja

Jest decyzja KRR iT o przyznaniu Fundacji Lux Veritatis koncesji na nadawanie na multipleksie 1, ale praktycznie tego miejsca Telewizja Trwam nie ma – powiedział w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

„Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia emisji. Nie wiem, dlaczego mamy jeszcze siedem miesięcy czekać” – stwierdził. Jego zdaniem TVP nie zwalnia miejsca na MUX-1, chociaż są już do tego warunki.

„Nie zapominajmy przy tym, że jedno miejsce na multipleksie to nic. Powinno być tyle mediów prawdziwie polskich, z polskim systemem wartości, ile jest procent Polaków w Polsce i tyle procent mediów katolickich, ile jest procent katolików. Katolickie nie znaczy pobożnościowe. Chodzi o system wartości, który media przekazują, o to, czy szanują Dekalog. Tu jest prawdziwy dramat. Niemal wszystkie media w Polsce nie są polskie, nie tylko pod względem struktury własności, ale i struktury wartości” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Zapowiedział wystąpienie do KRRiT z zapytaniem, jakie są możliwości stworzenia kanału dla młodzieży.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda