Home WiadomościZ kraju O. Ziółek będzie rozmawiać z o. Mądlem

O. Ziółek będzie rozmawiać z o. Mądlem

Redakcja

Przełożony Prowincji Polski Południowej jezuitów o. Wojciech Ziółek będzie dziś rozmawiał z o. Krzysztofem Mądlem oraz jezuitami mieszkającymi i pracującymi w parafii w Nowym Sączu. Dziś rozpoczynają się tam tygodniowe uroczystości odpustowe z okazji 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia Sądeckiej Pani.

W rozmowie z KAI prowincjał, który przez ostatni tydzień był na rekolekcjach zamkniętych, powiedział, że po uroczystościach cały dzisiejszy dzień spędzi na rozmowach z o. Mądelem oraz współbraćmi. O wyciągniętych wnioskach poinformuje w najbliższym czasie.

W ciągu ostatniego tygodnia o. Krzysztof Mądel SI poinformował media najpierw o zakazie wypowiedzi – co zdementował Komunikat socjusza o. Jakuba Kołacza – następnie o incydencie na parafii ze swoim udziałem, co było powodem zakazu sprawowania Mszy i spowiadania w kościele w Nowym Sączu. Później na swoim profilu na Twitterze, a także w wywiadach, w tym wczorajszym dla stacji TVN24 mówił też o tym, że jego gwałtowne reakcje wynikają z faktu, że był molestowany jako dziecko przez proboszcza w rodzinnej parafii.

KAI/drr

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda