Home WiadomościZ kraju Obchody 40. rocznicy odrodzenia Towarzystwa Świętego Pawła w Polsce

Obchody 40. rocznicy odrodzenia Towarzystwa Świętego Pawła w Polsce

Redakcja

Czterdzieści lat temu, dokładnie 22 lutego 1978 r., w święto Katedry św. Piotra, odrodziło się w Polsce Towarzystwo Świętego Pawła. Przez wstąpienie do postulatu pierwszych kandydatów, po 11 latach nieobecności w naszym kraju, pauliści na nowo rozpoczęli misję apostolstwa dobrego druku oraz innych dzieł ewangelizacyjnych. Z tej okazji w każdej naszej wspólnocie celebrowana była uroczysta Eucharystia. 

W Częstochowie modlitwie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej (galeria >).

Również nasz generał, ks. Valdir José De Castro, przesłał z Brazylii wszystkim polskim paulistom życzenia:

Najdrożsi Bracia Pauliści z Regionu Polsko-Ukraińskiego, w imieniu własnym oraz całego Zarządu Generalnego przesyłam najlepsze życzenia z okazji czterdziestej rocznicy odrodzenia zgromadzenia na ziemi polskiej. Wszyscy jesteście częścią tej historii, szerząc charyzmat, jaki otrzymaliśmy od naszego Założyciela, ks. Jakuba Alberionego. Dziękujemy Paulistom, którzy spełnili swoje życie w służbie ewangelizacji, a także dziękujemy Wam wszystkim, którzy przejęliście tę wielką odpowiedzialność. Niech Jezus Mistrz oświeca życie każdego z Was, a przez wstawiennictwo św. Pawła Apostoła i Maryi Królowej Apostołów niech Pan towarzyszy Wam i wspiera Was w podejmowaniu wyzwań ewangelizacyjnych wszystkimi dostępnymi dziś środkami masowego przekazu. Życzę Wam, abyście podążali naprzód z wiarą, miłością, odwagą i wielką nadzieją. Pozdrawiam wszystkich. Świętujcie 40 lat, ponieważ warto świętować ten jubileusz życia paulińskiego, które ma wielkie znaczenie w naszych czasach – czasach kultury medialnej w Kościele.

Więcej na: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda