Home WiadomościZ kraju Obchody 79. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego

Obchody 79. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego

Redakcja

Tegoroczne uroczystości ku czci św. Maksymiliana Męczennika w związku z sytuacją pandemii będą miały inny charakter niż zwykle.

Nie odbędą się zwyczajowe nabożeństwa ani piesze pielgrzymki do dawnego KL Auschwitz, nie zostanie również odprawiona Msza Święta przy bloku śmierci. Decyzją ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej, 14 sierpnia 2020 r. o godz. 10.30 w trzech kościołach równocześnie zostaną odprawione Msze Święte.

  • W Kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odprawiona zostanie Msza Święta dla diecezji bielsko-żywieckiej z udziałem biskupów.
  • W Kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu zostanie odprawiona Msza Święta dla uczestników Marszu Życia Polaków i Polonii pod przewodnictwem rektora WSD Salezjanów z Krakowa, ks. Adama Paszka.
  • W Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach zostanie odprawiona Msza Święta dla wspólnot Rycerstwa Niepokalanej pod przewodnictwem prowincjała Krakowskiej Prowincji Franciszkanów, o. Mariana Gołąba.

Po zakończeniu uroczystości delegacja z każdego z kościołów uda się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, aby złożyć kwiaty na placu apelowym, pod ścianą śmierci i w celi śmierci o. Maksymiliana.

Zapraszamy do włączenia się w obchody rocznicowe.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda