Home WiadomościZ kraju Objawienia o Męce Pańskiej Maria od Jezusa z Agredy – w Wydawnictwie M

Objawienia o Męce Pańskiej Maria od Jezusa z Agredy – w Wydawnictwie M

Redakcja

„Objawienia o Męce Pańskiej” to po raz pierwszy przetłumaczone na język polski wizje hiszpańskiej mistyczki i wizjonerki Marii od Jezusa z Ágredy. Objawienia te są częścią niezwykle obszernego, obejmującego kilka grubych tomów dzieła „Mistyczne Miasto Boga”, do tej pory znanego polskiemu czytelnikowi jedynie z króciutkich wybranych fragmentów.

Każdy z rozdziałów dzieła składa się z dwóch części. Pierwsza to opis wydarzeń związanych z męką Chrystusa, które widziała mistyczka w swoich objawieniach. Mocno osadzone w przekazie biblijnym, zawierają dotychczas nieznane szczegóły, które uzupełniają opis ewangeliczny, a także wątki obecne w apokryfach, tak bardzo popularnych w jej epoce. Drugą część stanowią „Pouczenia Królowej Niebios” – duchowe nauki, które Maria z Ágredy usłyszała od Maryi. Nauki te pełne duchowej mądrości wyjaśniają sens opisanych wcześniej wydarzeń, a udzielone przez Maryję wskazówki i rady mają pomóc wiernym w nawróceniu serca i życiu godnym dziecka Bożego. Wyjaśniając uniżenie Bożego Syna, który dla zbawienia człowieka zgodził się przyjąć hańbę męki i śmierć na krzyżu, Maryja poucza mistyczkę:

„Tylko Bóg widzi serce i wnętrze człowieka, świat zaś patrzy na to, co powierzchowne

i zmysłowe. A choć synowie Kościoła to wiedzą, nie stosują się do tej prawdy, zabiegając o ludzką reputację, honor i chwałę. Widzialnych honorów świata nikt nie powinien przyjmować dla nich samych – jeśli nie można ich sprowadzić do większej chwały i wsławienia Najwyższego. Wszak bez tego próżne są i nieużyteczne, bez owocu i korzyści. To nie w nich przecież jest prawdziwa szczęśliwość stworzeń stworzonych do wiekuistego szczęścia. Oddal się, córko moja, od tego zakłamania. Dawaj każdej rzeczy imię i wartość, na jakie zasługuje”.

ISBN: 978-83-8043-472-1, Format: 168 x 238, Objętość: 384 str., Oprawa: twarda

cena detaliczna: 59,90 zł

ps / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda