Home WiadomościZ kraju Oblaci – budowa Domu Pielgrzyma w Kodniu dobiega końca

Oblaci – budowa Domu Pielgrzyma w Kodniu dobiega końca

Redakcja

Trwają prace wykończeniowe przy budowie pierwszego etapu rozbudowy Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia, Matki Jedności.

Prace związane z przystosowaniem starych budynków Domu Pielgrzyma, który wznieśli Misjonarze Oblaci już w latach 30-stych XX wieku, a które przejęły potem władze komunistyczne, oraz budowa nowego gmachu, powoli dobiegają końca. Trwają prace wykończeniowe. Niedawno na zwieńczeniu budynku pojawił się herb Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, namalowany przez o. Wiesława Nazaruka OMI, którego powołanie zakonne wzrastało w cieniu Królowej Podlasia.

W pierwszym etapie rozbudowy, który właśnie się kończy powstały: sala konferencyjna, sala restauracyjna, taras widokowy, kuchnia, pomieszczenia zaplecza gospodarczego, potrzebne do funkcjonowania nowego Domu Pielgrzyma oraz pokoje mieszkalne dla pielgrzymów. Wszystko utrzymane jest w najwyższym standardzie z myślą o tym, aby jak najlepiej służyć pielgrzymom, przybywającym do Kodeńskiego Sanktuarium. Dotychczasowa baza noclegowa nie wystarczała dużej liczbie pielgrzymów, która w ciągu roku sięga ponad 150 tysięcy.

Uroczyste otwarcie pierwszego etapu rozbudowy Domu Pielgrzyma jest planowane podczas uroczystości odpustowych 2 lipca – w święto Matki Bożej Kodeńskiej. Już teraz można rezerwować miejsca w nowym kompleksie dla grup zorganizowanych i pielgrzymkowych. Klimatyzowane i obszerne sale doskonale nadają się na rekolekcje oraz konferencje.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Dyrektorem Domu Pielgrzyma – o. Józefem Czerneckim OMI.

Więcej: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda