Home WiadomościZ kraju Oblaci: Kodeń – drugi dzień odpustu

Oblaci: Kodeń – drugi dzień odpustu

Redakcja

Drugi dzień wielkiego odpustu w Sanktuarium Maryjnym w Kodniu rozpoczął się od wczesnych godzin rannych. Do Kodnia przybywali pielgrzymi, którzy obchodzili ołtarz Matki Bożej i tłumnie przystępowali do sakramentu pokuty i pojednania.

O godzinie 9.30 na Kodeńskiej Kalwarii rozpoczęła się Eucharystia dla Przyjaciół Misji Oblackich, której przewodniczył Wikariusz Prowincjalny ds. delegatur i misji. Słowo Boże głosili misjonarze zagraniczni, którzy przybyli do Kodnia na uroczystości. O godzinie 11.30 wyruszyła procesja eucharystyczna z Bazyliki na Kalwarię pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego – Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego.

Oprawę muzyczną sumy pontyfikalnej jak również całego odpustu zapewniła orkiestra „Victoria” z Warszawy. Z metropolitą białostockim Eucharystię koncelebrowali prezbiterzy z diecezji siedleckiej – wśród nich proboszcz unickiej parafii w Kostomłotach, jak również spoza jej granic, w Eucharystii uczestniczyli również: senator RP Grzegorz Bierecki z Januszem Szewczakiem – głównym ekonomistą SKOK, wicemarszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, kawalerzy Zakonu Bożego Grobu w Jerozolimie, przedstawiciele władz lokalnych oraz proboszcz prawosławnej parafii w Kodniu.

W homilii pasterz metropolii białostockiej wskazywał wywyższenie Maryi w tajemnicy Wniebowzięcia oraz wskazał na zagrożenia moralne, jakie napotykamy na naszej drodze wiary. W uroczystościach odpustowych w Kodniu – pomimo zimnej i deszczowej pogody – uczestniczyło około 30 tysięcy pątników.

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda