Home WiadomościZ kraju Oblaci Maryi Niepokalanej: Nowy generał Zgromadzenia w Polsce

Oblaci Maryi Niepokalanej: Nowy generał Zgromadzenia w Polsce

Redakcja

Superior Generalny odwiedził Święty Krzyż i Zahutyń, ale to dopiero początek jego podróży…

W godzinach porannych na lotnisku w krakowskich Balicach wylądował o. Luis Ignacio Rois Alonso OMI. Udał się najpierw na Święty Krzyż, gdzie udzielił wywiadu wideo dla Polskiej Prowincji oraz spotkał się z nowicjuszami. Miał również okazję poznać wspólnotę zakonną posługującą w najstarszym polskim sanktuarium narodowym. 

o wizycie na Świętym Krzyżu o. Luis Ignacio Rois Alonso OMI udał się do Zahutynia, gdzie uczestniczył w wieczornej Eucharystii w kościele parafialnym prowadzonym przez misjonarzy oblatów. Mszy świętej przewodniczył o. Krzysztof Jamrozy OMI, mistrz nowicjatu, który tłumaczył też słowo superiora generalnego do wiernych. Generał wskazywał, że w swojej posłudze pragnie nieść Ewangelię najbardziej ubogim i potrzebującym, co czynił m.in. na misji w Saharze Zachodniej. Wyjaśnił również cel swojej wizyty na Ukrainie, gdzie pragnie dodać otuchy oblatom, którzy pozostali z ludźmi w tym trudnym czasie walki o wolność i niepodległość wobec rosyjskiej agresji.

W niedzielę o. Luis Ignacio Rois Alonso OMI udał się do Delegatury Polskiej Prowincji na Ukrainie.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda