Home WiadomościZ kraju Oblaci MN – Kodeń: Rozpoczął się Kongres Polskiej Prowincji

Oblaci MN – Kodeń: Rozpoczął się Kongres Polskiej Prowincji

Redakcja

W Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej rozpoczął się Kongres Polskiej Prowincji. Wydarzenie przekładane było ze względu na panujące obostrzenia pandemiczne. Udało się je zorganizować w maju br. po zgłoszeniu spotkania odpowiednim służbom sanitarnym i porządkowym. W Kongresie uczestniczy 44 delegatów wraz z obsługą medialną. Część misjonarzy będzie łączyć się online chociażby ze względu na ograniczenia, jakie wciąż panują w niektórych krajach.

Kongres rozpoczął się od nabożeństwa w kaplicy domowej. Przedtem zebranych powitał prowincjał o. Paweł Zając OMI. Kilka uwag praktycznych przekazał także o. Marcin Wrzos OMI – moderator spotkania. Modlitwie przewodniczył o. Sebastian Łuszczki OMI – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze oraz radny prowincjalny i delegat na Kongres.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli do sali obrad, gdzie odbyła się premiera dokumentu o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI.

Więcej (zdjęcia) i relacje z kolejnych dni Kongresu na www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda