Home WiadomościZ kraju Oblaci MN: Słowo prowincjała z okazji zakończenia jubileuszu Polskiej Prowincji

Oblaci MN: Słowo prowincjała z okazji zakończenia jubileuszu Polskiej Prowincji

Redakcja

Drodzy Współbracia oraz Przyjaciele Oblatów!

Kilkanaście minionych miesięcy poświęciliśmy Jubileuszowi 100-lecia Polskiej Prowincji. Dziś we wspólnocie oblackiej oficjalnie ogłaszamy zakończenie oblackiego Roku Jubileuszowego. Oczywiście nadal będziemy wracać do historii, by się nią budować i czerpać z niej wielorakie inspiracje, jednak przed nami kolejne miesiące i lata, które chcemy poświęcić solidnej pracy nad świętością życia oraz zaangażowaniu w dzieło ewangelizacji.

Zakończenie celebracji jubileuszowych, wyznaczone na 17 lutego, jest związane z przypadającą dzisiaj rocznicą papieskiego zatwierdzenia zgromadzenia oblatów (dokonało się ono za sprawą papieża Leona XII w 1826 r.) Dzień ten zbiegł się w tym roku opatrznościowo ze Środą Popielcową. We wszystkich kościołach słyszymy wezwanie do nawrócenia. Pan Jezus przed rozpoczęciem swojej publicznej działalności 40 dni pościł na pustyni. Skorzystajmy z tegorocznego Wielkiego Postu, aby utożsamiając się z Jezusem nabrać sił duchowych, potrzebnych w głoszeniu Dobrej Nowiny!

Otrzymujemy dziś specjalne „wzmocnienie” łask jubileuszowych, w postaci błogosławieństwa Ojca Świętego Franciszka, które w imieniu papieża podpisał nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Może być ono zachętą, abyśmy w czasie tegorocznego Wielkiego Postu na nowo sięgnęli do słów Ojca Świętego, mobilizującego nas do życia radością Ewangelii (Evangelii gaudium), do troski o środowisko naturalne (Laudato si’), do życzliwości i braterstwa (Fratelli tutti), do świętości (Gaudete et exsultate)…

Wszystkim zaangażowanym w jubileuszowe świętowanie bardzo dziękuję! Niech Maryja Niepokalana towarzyszy nam w kolejnym stuleciu oblackiej historii! Życzę Wam owocnego Wielkiego Postu i radości Zmartwychwstania Pańskiego AD 2021!

Paweł Zając OMI
Prowincjał

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda