Oblaci NMP – Niniwa Team: II wyprawa przygotowawcza

oblaci.pl43 rowerzystów z całej Polski wyruszyło dziś na drugi rajd przygotowawczy przed „Wyprawą 2015. RADOŚĆ ŻYCIA”. Jego celem jest nauczenie uczestników wspólnej jazdy w kolumnach, przydzielenie funkcji i odpowiedzialności oraz integracja, lepsze poznanie się. Wyprawa potrwa do niedzieli.

Niniwa Team jak co roku przygotowuje się do ewangelizacyjnej wyprawy rowerowej. Tym razem wybiera się na Wyspy Brytyjskie od 3 sierpnia do 13 września. W rajdzie przygotowawczym biorą udział tylko osoby, które przejechały cały dystans pierwszej 4-dniowej wyprawy, która odbyła się od 6 do 10 kwietnia. Stroje dla każdego uczestnika są już gotowe.

Nie rezygnując z dotychczasowej formuły jazdy, dużej ilości kilometrów i liczby uczestników, wprowadzamy plan ekstremalny… Grupa skieruje się na Wyspy Brytyjskie, by tam nieść ewangeliczne wezwanie ubogim – Polakom, którzy z różnych powodów byli zmuszeni wyemigrować, a obecnie nierzadko tęsknią za rodzinami, przyjaciółmi, językiem. W trakcie tegorocznej wyprawy hardkołowcy będą jazdą (i nie tylko!) dawać świadectwo życia z Jezusem – wypełnionego pracą, radością, przyjaźnią, modlitwą i pokojem serca – przekonuje o. Tomasz Maniura OMI, organizator wyprawy.

Rowerzyści, którzy chcieliby wziąć udział w wyprawach NINIWA Team mogą zorganizować razem ze znajomymi, kolegami, przyjaciółmi swój rajd w ramach akcji „Together jedź z nami!”. Minimalna ilość uczestników to trzy osoby. Więcej informacji tutaj: www.niniwateam.pl

Niniwa Team od 2007 roku w każde wakacje wyjeżdża na zagraniczną wyprawę rowerową. Do tej pory byli między innymi w Maroku, Jerozolimie, Rzymie, Kijowie, Wilnie. W czasie rajdu pokonują średnio 150 km dziennie. Jeżdżą z bagażem (ok. 30 kg na osobę)  i bez pomocy samochodu technicznego. Nie organizują też noclegów (jeżdżą na tzw. „wiarę”). Opiekunem grupy i organizatorem wypraw jest o. Tomasz Maniura OMI.

Pozdrowienia ojca Tomasza Maniury z trzeciego dnia wyprawy na Syberię w 2013 roku.

Więcej na: www.oblaci.pl