Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP: Nowa powołaniowa strona www

Oblaci NMP: Nowa powołaniowa strona www

Redakcja

oblaci.plJuż od początku kwietnia działa odnowiona i ulepszona wersja oblackiej strony powołaniowej. Nowa szata graficzna ułatwia poruszanie się po stronie. Wejdź na www.powolania.oblaci.pl.

Wszyscy poszukujący swojego powołania znajdą na niej wiele ważnych informacji o historii zgromadzenia, charakterze posługi czy etapach formacji. – Formacja oblacka przebiega w dwóch etapach. Pierwszy z nich to formacja czasowa, a drugi to formacja ustawiczna. Formacja czasowa przebiega w czasie poprzedzającym złożenie ślubów wieczystych. Jest o okres ok. 5-7 lat; w zależności od tego, czy kandydat do ślubów wieczystych w czasie późniejszym będzie przyjmował święcenie kapłańskie, czy będzie bratem zakonnym – czytamy na stronie internetowej.

Znajdziemy tam również aktualności, informacje o organizowanych rekolekcjach powołaniowych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W jednej z zakładek można także zapoznać się z próbką oblackiego poczucia humoru, które ilustrują grafiki przygotowane przez o. Marcina Szwarca OMI.

W Polsce oblaci są obecni od 1920 roku.  Obecnie Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej liczy blisko 3900 zakonników, w tym 311 w Polsce oraz prawie kolejnych 300 za granicą.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda