Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP: O. Andrzej Korda OMI – p.o. Prowincjała

Oblaci NMP: O. Andrzej Korda OMI – p.o. Prowincjała

Redakcja

W związku z nominacją dotychczasowego Prowincjała o. Ryszarda Szmydkiego OMI na Sekretarza Generalnego Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, zgodnie z artykułem R83e Konstytucji i Reguł Zgromadzenia, dotychczasowy wikariusz prowincjalny o. Andrzej Korda OMI, od dnia dzisiejszego, pełni obowiązki Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów. Urząd ten będzie sprawował do dnia objęcia urzędu, przed nowowybranego prowincjała.

O. Andrzej Korda OMI, ur. się 13 V 1965 r. w Tczewie na Pomorzu. Pierwsze śluby zakonne złożył 08 IX 1988 r. na Świętym Krzyżu, a święcenia prezbiteratu otrzymał w Obrze 18 VI 1994 r. Przez wiele lat pracował i pracuje jako ceniony rekolekcjonista. Był przełożonym w kilku domach oblackich, a od 21 I 2010 r. był wikariuszem prowincjalnym.

Polska Prowincja personalnie składa się z prawie 500 oblatów, posługujących w Belgii, Białorusi, Danii, Francji, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Turkmenistanie, Szwecji, Ukrainie, na Madagskarze i w Polsce (ok. 320 oblatów). Kolejnych 110 współbraci pochodzących z Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN, posługuje w innych jurysdykcjach zgromadzenia.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda