Home WiadomościZ kraju Oblaci NMP – Obra: rekolekcje dla ojców i braci

Oblaci NMP – Obra: rekolekcje dla ojców i braci

Redakcja

oblaci.plOd 1 do 7 września w klasztorze obrzańskim odbywają się rekolekcje dla Oblatów. Uczestniczy w nich około 30 kleryków oraz 20 Ojców i 7 Braci. Rekolekcjom przewodniczy O. Waldemar Korba OFMcap z Wałcza.

Rekolekcje są dla ojców i braci czasem przygotowania do pełniejszego wypełniania charyzmatu zakonnego: bycia współpracownikiem Chrystusa w dziele ewangelizacji.

„Oblaci, „przeznaczeni do głoszenia Ewangelii Bożej” (Rz 1, 1), idąc za Jezusem Chrystusem porzucają wszystko. Aby być Jego współpracownikami powinni głębiej Go poznać, z Nim się utożsamić, pozwolić Mu, aby w nich żył.” (Konstytucje i reguły, pkt. 2)

Klasztor w Obrze, pełni rolę Wyższego Seminarium Duchownego, od roku 1926, kiedy przybyli do niego Misjonarze Oblaci MN (z przerwą na lata okupacji). W tym czasie mury opuściło wiecej niż 750 wyświeconych misjonarzy oblatów. Dziś pracują na wszystkich kontynantach, w więcej niż 25 krajach. Obecnie w Obrze kształci się wiecej niż 50 kandydatów na księzy misjonarzy.

OMI/Obra

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda