Home WiadomościZ kraju Oblacka “Adopcja Misyjna” ma już rok

Oblacka “Adopcja Misyjna” ma już rok

Redakcja

Misjonarze Oblaci zachęcają do włączenia się w pomoc misjom, przez finansowanie edukacji i wyżywienia konkretnego dziecka na misjach. Poznańska „Adopcja Misyjna” funkcjonuje od roku przy redakcji „Misyjnych Dróg” i obejmuje pomocą 250 dzieci z Madagaskaru, Indii i Bangladeszu.

Adopcja Misyjna prowadzona jest od wielu lat przez kilka fundacji w kraju. Rok temu dołączyli do nich Misjonarze Oblaci M. N. Projekt polega na zobowiązaniu do niesienia pomocy konkretnemu, znanemu z nazwiska i imienia dziecku w kraju misyjnym. Celem tej charytatywnej akcji jest ratowanie – za pośrednictwem polskich misjonarzy – sierot i dzieci z najbardziej ubogich rodzin od śmierci głodowej oraz zapewnienie im środków na naukę i przygotowanie do samodzielnego życia. W praktyce oznacza to stały patronat nad potrzebującym dzieckiem w Trzecim Świecie. Ofiarodawca opłaca koszt utrzymania i edukacji przypisanego do niego podopiecznego, otrzymując fotografię i formularz zawierający informacje o sytuacji dziecka. Dziecko ze swoimi „Rodzicami Adopcyjnymi” utrzymuje kontakt listowny.

Dostępne są następujące programy pomocy w ramach programu „Adopcji Misyjnej”: „Chłopcy z Matolambo” – dotyczy malgaskiej młodzieży z buszu, ze stolarskiej szkoły zawodowej. Po jej ukończeniu chłopcy otrzymują niezbędne narzędzia i certyfikat zawodu; „Dzieci z Tamatav” – dotyczy dzieci rybaków i pracowników portu w Tamatav na Madagaskarze; „Dzieci z Lokhipour” – dotyczy dzieci współczesnych niewolników pracujących na plantacjach herbaty w Bangladeszu oraz „Dzieci z Lokhipour” – dotyczy dzieci z Indii, z najniższych kast społecznych. Koszt rocznej adopcji dziecka to od 100-200 Euro.

O. Marcin Wrzos OMI koordynator inicjatywy, podkreśla, że na udziale w projekcie zyskują obie strony: dzieci na misjach, ale i „rodziny adopcyjne”, które są z nimi w kontakcie. Często przesyłane do nas pieniądze, są efektem zbiórki części kieszonkowego z danej rodziny. Cieszymy się z dużego zainteresowania programem – kontynuuje.

Do projektu można włączyć się: pisząc do Domu Prowincjalnego Misjonarzy Oblatów M. N. przy ul. Ostatniej 14, 60-102 Poznań, dzwoniąc: 61 830 65 17 lub wypełniając formularz na www.adopcjamisyjna.pl

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda