Home WiadomościZ kraju Obra – drugi dzień spotkania międzykapitulnego Oblatów

Obra – drugi dzień spotkania międzykapitulnego Oblatów

Redakcja

Dzisiejszy dzień upłynął w klimacie sprawozdań i referatów, które ukazywały realizację postanowień poprzedniej Kapituły Generalnej w poszczególnych regionach i prowincjach zgromadzenia. Stworzyło to okazję do wymiany poglądów, ale również twórczej wymiany pomysłów, które posłużą w dalszym przebiegu spotkania.

Centralnym momentem dnia była Eucharystia, sprawowana w kaplicy scholastykatu. Przewodniczył jej o. Christian Fini OMI – Ordynariusz Prowincji Australijskiej. W kazaniu nawiązał do dat życia Założyciela, wskazując, że także dzisiejszy czas jest dla nas ważny.

Lata 1782-1861 otwierają nam dostęp do tego, który zabiera strach, wprowadza porządek w chaosie, perspektywę w dezorientacji, pokój w czasach niepokoju. Niech ta Eucharystia pokrzepia nas, gdy przychodzimy tutaj z naszych różnorodnych kultur, aby dzielić się historiami o doświadczeniu naszego charyzmatu, który narodził się w 1782 roku i który został uwieczniony w 1861.

Na zakończenie dnia scholastycy naszego seminarium mieli okazję pomodlić się, trzymając w dłoniach krzyż św. Eugeniusza de Mazenoda.

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda