Obra: Międzynarodowy Kongres Oblacki

sds.plW Obrze odbywa się ostatni dzień Międzynarodowego Kongresu Oblackiego pod hasłem „Oblacki Charyzmat w kontekście”. Cztery dni obfitują w rozmowy o przeżywaniu i doświadczeniu charyzmatu zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Kongres codziennie odbywa się w dwóch częściach: sesja przedpołudniowa – wewnętrzna oraz sesja popołudniowa – zewnętrzna.Podczas sesji zewnętrznej, dzięki połączeniu internetowemu, oblaci z Polski dzielą się doświadczeniem z oblatami z innych zakątków świata (Rzym, San Antonio, Meksyk, Kinszasa, Durban, Colombo, Manila).

W sumie czynny udział bierze 200 uczestników. Dodatkowo łączy się streamingiem jeszcze 800 osób (jako obserwatorzy). Aby wysłuchać dzisiejszej konferencji, wystarczy kliknąć TUTAJ i wpisać hasło: demazenod.

Klasztor w Obrze, pełni rolę Wyższego Seminarium Duchownego, od roku 1926, kiedy przybyli do niego Misjonarze Oblaci MN (z przerwą na lata okupacji). W tym czasie mury opuściło wiecej niż 750 wyświeconych misjonarzy oblatów. Dziś pracują na wszystkich kontynantach, w więcej niż 25 krajach. Obecnie w Obrze kształci się wiecej niż 50 kandydatów na księzy misjonarzy.

OMI/Niniwa

Za: www.oblaci.pl