Home WiadomościZ kraju Odznaczenie dla o. Kazimierza Wójciaka SP

Odznaczenie dla o. Kazimierza Wójciaka SP

Redakcja

29 października w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Orderów Odrodzenia Polski.

Uroczystość była połączona z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. Jednym z uhonorowanych był ojciec Kazimierz Wójciak, który otrzymał odznaczenie za szczególne zasługi dla Niepodległej.

Od 2018 roku 19 października obchodzimy święto Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, które zostało uchwalone w hołdzie bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski. Data związana jest z dniem uprowadzenia księdza Jerzego Popiełuszki przez funkcjonariuszy SB w 1984 roku. 

Z okazji obchodów tego święta został ustanowiony Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, który jest przyznawany na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego. Mogą go otrzymać osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Medal jest przyznawany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 

Wśród uhonorowanych w tym roku znalazł się również o. Kazimierz Wójciak, który został odznaczony za zasługi dla Niepodległej, które miały miejsce w czasach Solidarności. Dekoracji dokonał Sekretarz Stanu KPRP minister Andrzej Dera.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda