Home WiadomościZ kraju Ofiara żywa. Życie i śmierć błogosławionych męczenników Narcyza, Marcina, Krystyna i Brunona – braci mniejszych

Ofiara żywa. Życie i śmierć błogosławionych męczenników Narcyza, Marcina, Krystyna i Brunona – braci mniejszych

Redakcja

W miesiącu czerwcu br., z okazji 20-lecia beatyfikacji braci Męczenników z naszej Prowincji Matki Bożej Anielskiej, staraniem Wicepostulatury, ukazała się książka o. Salezego Bogdana Brzuszka OFM zatytułowana: Ofiara żywa. Życie i śmierć błogosławionych męczenników Narcyza, Marcina, Krystyna i Brunona – braci mniejszych, red. i wstęp o. Alojzy Warot OFM, Kraków 2019, ss. 172.

Oprócz biogramów Męczenników z naszej Prowincji, znajdziemy w niej również ciekawy artykuł O. Salezego poświęcony prześladowaniom Kościoła w Polsce podczas II wojny światowej, jak również wykaz wszystkich Męczenników beatyfikowanych przez Jana Pawła II 13 czerwca 1999 roku oraz tekst jego homilii beatyfikacyjnej. W książce umieszczone są także modlitwy do Męczenników i „zaproszenie” powołaniowe.

Niniejsza pozycja jest niezwykle oczekiwaną książką, która jest ważnym przyczynkiem do propagowania wiedzy o naszych Męczennikach, jak i ich kultu. Powinna być lekturą dla każdego brata z Prowincji Matki Bożej Anielskiej, albowiem odnosi się do heroicznych kart historii naszej Prowincji, na których zapisano losy nie tylko tych czterech wyjątkowych Bohaterów, ale przez nich wielką historię Kościoła i Zakonu w Polsce.

Przypomnijmy także, że wcześniej, staraniem Wicepostulatury naszej Prowincji, ukazał się pamiątkowy folder o naszych Błogosławionych Męczennikach.

Za: ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda