Home WiadomościZ kraju Ojciec Wenanty Katarzyniec jako kaznodzieja

Ojciec Wenanty Katarzyniec jako kaznodzieja

Redakcja

24 stycznia 2020 r. w Bratnim Zewie pierwsza tegoroczna premiera – naukowe opracowanie Ojciec Wenanty Józef Katarzyniec OFMConv (1889-1921) jako kaznodzieja Piotra Paradowskiego OFMConv.

Po raz pierwszy na rynku wydawniczym ukazuje się naukowa książka poświęcona ojcu Wenantemu Katarzyńcowi jako kaznodziei!
Wenanty Katarzyniec był wyjątkowym kaznodzieją, odznaczającym się żywą wiarą, pobożnością, pokorą, ale nade wszystko autentyczną troską o zbawienie swoich słuchaczy. Poprzez codzienne zawierzanie się Chrystusowi, przykładne życie zakonne i osobistą modlitwę sam wzrastał w przyjaźni z Bogiem, którą potrafił dzielić się z wiernymi. Głoszonym słowem Bożym pobudzał serca i umysły, nawracał i dopominał się wierności Kościołowi, pouczał i utwierdzał wiarę.

Współczesny czytelnik odkryje w kazaniach ojca Wenantego wartość zjednoczenia człowieka z Bogiem, dokonującego się w sposób wolny w ludzkiej duszy. Proponując słuchaczom drogę współpracy z łaską oraz wierność w najdrobniejszych sprawach dnia codziennego, franciszkanin zaprasza także i dziś do ścisłej przyjaźni z Bogiem.

Ojciec Wenanty Katarzyniec (1889–1921) – franciszkanin, wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, po śmierci znany jako skuteczny orędownik u Boga. O świętości Wenantego przekonany był jego przyjaciel, św. Maksymilian Maria Kolbe. To on jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o jego beatyfikację.

Piotr Paradowski OFMConv
Ojciec Wenanty Józef Katarzyniec OFMConv (1889-1921) jako kaznodzieja

format 140×210
536 str.
oprawa miękka
ISBN 978-83-7485-361-3
cena 49,90 zł

Więcej na: www.bratnizew.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda