Home WiadomościZ kraju Okolicznościowy stempel na stulecie urodzin kandydata na ołtarze – o. Rudolfa Warzechy

Okolicznościowy stempel na stulecie urodzin kandydata na ołtarze – o. Rudolfa Warzechy

Redakcja

Okolicznościowy stempel z okazji stulecia urodzin kandydata na ołtarze – sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy (1919-2019) – wydała Poczta Polska. 14 listopada 1919 r. w podwadowickiej wsi Bachowice przyszedł na świat Stanisław Warzecha, późniejszy o. Rudolfa od Przebicia Serca św. Teresy, karmelita bosy, dziś kandydat na ołtarze, charyzmatyczny spowiednik i kierownik duchowy.

Rocznicowe uroczystości zaplanowano na niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada br., w sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Jak poinformował o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, postulator w procesie beatyfikacyjnym, w kwaterze karmelitańskiej wadowickiego cmentarza parafialnego zostały wykonane niedawno prace na miejscu pierwotnego pochówku sługi Bożego. „Dawna marmurowa tablica została wymieniona i uzupełniona informacją, że doczesne szczątki kandydata na ołtarze w dniu 1 marca br. zostały przeniesione do kościoła klasztornego. Wydano także upamiętniającą stulecie urodzin o. Rudolfa pocztówkę, przywołującą zasadnicze miejsca i daty związane z jego życiem i posługą” – podsumował karmelita.

Dziś, w dzień urodzin sługi Bożego, mieszkańcy Bachowic modlić się będą o beatyfikację pochodzącego stąd zakonnika. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Wojciech Warzecha, bratanek sługi Bożego. W miejscowej szkole zorganizowano konkurs wiedzy o ojcu Rudolfie, okolicznościową wystawa i akademię. W niedzielę, 17 listopada br. w kościele parafialnym w Bachowicach na wszystkich Mszach św. kazania o ojcu Rudolfie będzie głosił o. Praśkiewicz. Natomiast Eucharystii 24 listopada o godz. 14.00 w klasztorze karmelitów bosych na Górce w Wadowicach będzie przewodniczył proboszcz bachowicki, ks. Jerzy Skórkiewicz, a homilię wygłosi o. Tadeusz Florek, prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

O. Rudolf Warzecha po ukończeniu niższego seminarium w wadowickim Karmelu na „Górce”, został kapłanem karmelitańskim. Dał się poznać jako gorliwy duszpasterz dzieci, młodzieży, a także wychowawca zakonny, opiekun chorych, spowiednik i kierownik duchowy, apostoł szkaplerza karmelitańskiego, krzewiciel kultu św. Józefa i św. Rafała Kalinowskiego.

14 listopada 2019 rk / hsz | Wadowice

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda