Ołtarzew: Zjazd wolontariuszy misyjnych

OłtarzewW dniach 13-15.02.2015 r. odbył się drugi zjazd wolontariuszy misyjnych w WSD w Ołtarzewie, który zorganizowała pallotyńska fundacja misyjna Salvatti. Przybyło 9 uczestników z różnych części naszego kraju. Tak samo jak poprzednim razem Grupa Misyjna również włączyła się i pomagała przy spotkaniu.

Pierwszego dnia wolontariusze mieli przyjemność spotkać się z ks. Benjaminem Bahashim SAC. Jak zwykle, poprowadził on żywiołowe i ciekawe spotkanie, które zapadło wszystkim w pamięci. Jako, że tematem zjazdu był charyzmat św. Wincentego Pallottiego, nie mogło zabraknąć zajęć z naszymi specjalistami duchowości pallotyńskiej. Uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać ks. Mariusza Małkiewicza SAC, który wprowadził uczestników w historię oraz duchowość naszego Założyciela. O Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego opowiedziała – obecnie najbardziej kompetentna osoba – s. Anna Ozon SAC, przewodnicząca Krajowej Rady ZAK. Duchowość pallotyńska zakłada współpracę księży, sióstr i osób świeckich, dlatego nie mogło zabraknąć przedstawiciela tej ostatniej grupy. Pani Monika Florek-Mostowska poprowadziła dwa spotkania: warsztaty przybliżające osobę św. Wincentego oraz krótki kurs pozyskiwania pieniędzy na wolontariat.

Zwieńczeniem zjazdu było podjęcie wspólnej decyzji o wyjeździe całej grupy w okresie wakacyjnym do Rwandy z ks. Jerzym Limanówką SAC. Przed kolejnym zjazdem, który odbędzie się w dniach 17-19.04. 2015 r. – także w WSD w Ołtarzewie, grupa wolontariuszy stoi przed trudnym zadaniem, pozyskania funduszy na wyjazd. Można na nie jednak spojrzeć z nadzieją, gdyż jedna wolontariuszka już w drodze powrotnej do domu otrzymała obietnicę, opłacenia kosztów wyjazdu od hojnego ofiarodawcy.

kl. Pavel Dremo SAC

Za: www.sac.org.pl.