Home WiadomościZ kraju “Oratorium o Pokoju” – koncert w Niepokalanowie

“Oratorium o Pokoju” – koncert w Niepokalanowie

Redakcja

W trzecią rocznicę powstania Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie oraz z racji przypadającej osiemdziesiątej rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe 5 września br. o godz. 20.00 odbędzie się w Niepokalanowie niezwykły koncert “Oratorium o Pokoju”.

1 września dla uczniów szkół podstawowych i średnich to dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Osobom starszym ta data przywodzi na myśl dramat II wojny światowej. Dla mieszkańców Niepokalanowa jest przypomnieniem o potrzebie modlitwy o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w sercach ludzi. To skojarzenie jest tym bardziej mocne, że właśnie 1 września 2018 r. została otwarta Kaplica wieczystej adoracji – Światowe Centrum Modlitwy o Pokój.

– Od trzech lat w sposób szczególny modlimy się tu o ten wielki dar pokoju. W tym duchu powstają różne inicjatywy. Ostatnio zrealizowana, to nagranie płyty zatytułowanej „Pokój” – podkreśla o. Piotr Szczepański OFMConv. redaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej” oraz autor jednego z utworów zawartych w Oratorium.

Materiał został nagrany przez niepokalanowski zespół „Miriam”, z towarzyszeniem profesjonalnych instrumentalistów. Płyta, to przede wszystkim modlitwa ubrana w piękne melodie i głębokie teksty.

Do tej modlitwy Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają w najbliższą niedzielę, 5 września o godzinie 20.00. Odbędzie się wtedy w Niepokalanowie koncert – „Oratorium o Pokoju”, podczas którego będziemy uwielbiać dobrego Boga wzywając opieki Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana – zachęca o. Szczepański OFMconv.

eg / Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda